Ráj na konci světa

Novinky

ROK 2022

Vážení přátelé a návštěvníci, představujeme Vám naše pivo ,,KRAJÍC” 🍺
 
Nepasterizovaný, světlý ležák se uvařil v našem minipivovárku ve Fojtovicích z místní vody, ječného sladu, žateckého granulovaného chmele a pivovarských kvasnic.
Po odležení v ležáckém tanku je pro Vás připraven na čepu v naší vzorkové prodejně.
Máme pro Vás budeme mít i vlastní lahve na cestu domů 😉

 

271311135_4945871505452399_6230775069260770688_n.jpg277556418_5208001745906039_643691113936146391_n.jpg 276036987_5176483965724484_9153258462581343708_n.jpg

 

 

rok 2020

plakát koně.png

 

             Dvě akce jsou za námi a my se těšíme na další:

 VÍTÁNÍ LÉTA

je před námi, plánovaný na červen, a doufám, že se uvidíme:-)

 

 

    Opět se překulil rok a u nás ... po zimě .... začalo  jaro... 

        chystají se akce Pálení čarodějnic a Oslava 1. máje.

MÁME NOVÉ PŘÍRŮSTKY DO FARMIČKY

Quessantská ovce

beránka a ovečku Rózinu, které se narodilo jehňátko

Quessantská ovce je nejmenší ovce na světě.! Zvířata mají v kohoutku do 50 cm. U beranů je to kolem 49 cm, u ovcí kolem 46 cm. Ovce i beran rostou až do 3 let!
Vyskytuje se v barvě černé, hnědé, bílé a takzvané modré nebo šimlové. Jsou v říji sezónně, od října do do února +-. Doba březosti je 5 měsíců. Nejvíce jehňat se rodí před Velikonocemi! Za normálních okolností přijde na svět jedno jehně, které se kojí 6 měsíců. Porod obvykle probíhá bez komplikací. Beránci váží při narození jen asi 2kg.
Původ: Ostrov nejzápadnějšího výběžku pobřeží Bretaně ve Francii - Ouessan.. Chov původních ouessantských ovcí díky soukromým osobám na pevnině stále existuje. Čistokrevná chovná zvířata byla přepravovaná různými zájemci z ostrova na pevninu a to znamenalo přežití chovu. Jejich potomci tvoří současný chov ouessantských ovcí, který se postupně rozšiřuje mezi další nadšence. Potrava: Typický býložravec, který spásá různé byliny. Přírodní výběr na malém ostrůvku Ouessant byl ovlivněn krutými klimatickými podmínkami. Pod jejich vlivem se vyvinulo malé, ale velmi vytrvalé ovčí plemeno, kterému se podařilo přežít ve velmi obtížném prostředí. Berani dosahují hmotnosti až 18 kg, ovce až 15 kg a délky do 50 cm. Ovečky žijí ve stádu, jsou aktivní ve dne a jejich říje probíhá dvakrát do roka. Zajímavosti: Ovce domácí quessantská vs. ovce domácí ouessantská? Jde o stále opakovanou chybu v názvu tohoto plemene, kterou je písmeno Q na začátku. . Ovečka se správně jmenuje "ovce ouessantská", tedy s O na začátku.. K chybě došlo ihned po prvním dovozu do České republiky ůdajně tak, že pracovník, který zapisoval nově dovezené ovečky do evidence, použil ne příliš kvalitní faxovou kopii dokladu, kde bylo písmeno O u slova Ouessant trochu rozmázlé a hned bylo z O písmenko Q. Od té doby již většinou nikdo dále původ slova nezkoumal. Ouessant ovce je nejmenší rasa ovce světa. Celosvětově se jich nachází jen pár tisíc - hlavně ve Francii, Belgii, Holandsku. Toto plemeno je vhodné i pro začátečníky. V ČR jsou quessantské ovce pouze zájmovým plemenem. Quessantské ovečky mají velmi hustou a těžkou vlnu, která tvoří cca 10% jejich celkové hmotnosti . Jedenkrát do roka se doporučuje ovečky ostříhat. Quessantské ovce mají na krku tzv. zvonečky, na které se musí dát pozor při stříhání. Bahnice mají na hlavě malé růžky nebo jen pahýlky, avšak berani mají výrazné a obloukovité rohy. Pasou se celoročně a pokud mají dostatek trávy, potřebují pouze čistou vodu a minerální liz. Přes zimu potřebují seno, vodu a minerální liz. Před lidmi se neostýchají, jsou přátelské. 

 

MIKULÁŠ 2014

Do Fojtovic zavítali Mikuláš, čert a Anděl...zlobivým dětičkám vyčinili a hodné pochválili ...rozdali cukrovinky a pak začala oslava, disco a tancovačka

NOVÉ PŘÍRŮSTKY (více ve fotogalerii)

Barnabáš, ale říkáme mu BÁRNY, roční sameček zakrského berana, je ochočený a rád se nechává hladit. Dárek od sl. Lenky Horčicové z vesničky Vodochody u Prahy

Na pravo je další nový přírůstek - původně prý Fifinka, ale vyklubal se z ní také kluk jako buk, ještě nevíme jak ho pojmenovat, ale určitě nás něco napadne. Jinak je to dáreček od paní Šáry Vaculíkové z Prahy 3 a jde o bílého angorského králíčka, taky je ochočený a  moc rád se chová na ruce. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po roce máme další lamátko - sameček Piňda

Na fotkách už je větší, je mu něco přes měsíc

Náš nový přírůstek 3-letý hřebec Welsh Par Bret jménem Charm

 MÁME NOVÝ PŘÍRŮSTEK DO NAŠÍ MINIFARMIČKY - Götingenské miniprasátko - sviňku PINKI

 Dne 2. 8. 2012 se Adélce a Nesquikovi narodila malá lamička Arwen

MINIFARMA je z provozních důvodů UZAVŘENA, děkujeme za pochopení

Vození na koních

Vzhledem k situaci je vození na koních pozastaveno.

KONTAKTY

TELEFON: 417 863 978
SMS na tel.: 603 220 634

Facebook
info@fojtovice.cz

Razítko

Informace pro turisty - Již máme RAZÍTKO Fojtovic u Krupky

razitko.pdf

http://www.krupka-mesto.cz/

http://www.komarivizka.eu/

Vzduchoplavec Kráčmera

Byli jsme v televizi! A to konkrétně ve vlastivědném pořadu Petra Mikšíčka Vzduchoplavec Kráčmera, vysílaném na ČT1.

Vzduchoplavec Kráčmera

30. 6. Šárka

Zítra: Jaroslava

Návštěvnost stránek

078153
Fojtovice